Kókuszos csokoládé testápoló vaj

Sziasztok! 🙂 Ismét itt vagyok a karácsonyi forgatag után. Most nem ennivalót hoztam nektek, bár gyakorlatilag minden összetevője fogyasztható is akár (a barackmag olaj mondjuk csak mértékkel). Állagra és illatra is annyira guszta, hogy az ember legszívesebben megkóstolná. 🙂 Egy élmény vele a mindennapi testápolás, egyszerűen csodás illata van! Pár hétig magamon teszteltem, majd miután elégedetten nyugtáztam, hogy igazán szuper kis vajat kevertem össze, családom nőtagjait leptem meg vele Karácsonyra. Ennek épp 3 napja, panasz még nem volt. 😀

testapolo_mini

Hozzávalók:

  • 90 g (100 ml) kakaóvaj
  • 100 g (100 ml) kókuszvaj
  • 30 g (33 ml) sheavaj
  • 6 g (1 ek.) barackmag olaj
  • 1/2 mk. őrölt Bourbon vanília
  • 1600 mg E-vitamin (4 db 400 mg-os E-vitamin lágy zselatin kapszula)

testapolo2_mini

Elkészítés:

Mielőtt nekiállnál, tedd a kakaóvajas dobozt a radiátorra, vagy nyáron a napra – kell neki egy kis idő, hogy ki tudd robbantani belőle a vajat. 🙂

Kozmetikum készítésénél nagyon fontos a sterilitás. Úgy szoktam kezdeni, hogy fémedényt, amiben olvasztom a vajakat és a használt evőeszközöket (általában 2 evő- és 2 teáskanál, illetve egy hústű az E-vitamin kapszulák kiszúrásához) is beteszem a sütőbe 110 fokra úgy 5-10 percig. Jelen esetben a tároló üvegeket is betettem, bírják a hőt, így a legegyszerűbb sterilizálni. Máskor elmosom őket új (!) mosogatószivaccsal, és lehetőség szerint folyékony mosódióval. Ha nincs, jó a mosogatószer is, utána viszont ecettel átöblítem őket, hiszen ugye épp a vegyszermentesség volna a lényeg.

testapolo3_mini

Miután ezzel megvagyok, kezdődhet a mulatság! 🙂 Az edényt, amiben olvasztom a vajakat, vízfürdő fölé helyezem, vagyis ráteszem egy nálánál eggyel nagyobb, vízzel töltött edényre. A víz ne érje el a másik edény alját! Elkezdem melegíteni a vizet, közben kimérem a vajakat. Először a kókuszvajat teszem a lábosba, lévén jó hőtűrő, nem lesz semmi baja a hevítéstől, és jó közeget ad a többi vajnak. Ezután jön a kakaóvaj, majd mikor már majdnem felolvadt, mehet hozzá a sheavaj is. Csak addig melegítsük őket, amíg az utolsó darabka is felolvad, akkor viszont azonnal vegyük le a tűzről, és öntsük át egy (lehetőleg fertőtlenített) keverőtálba. Fontos, hogy a lábos alját töröljük meg az átöntés előtt, különben víz csepeg a krémbe, ami nem tesz jót a szavatosságának. Az olajat és az E-vitamint akkor szoktam belekeverni, amikor már szoba hőmérsékletűre hűlt.

testapolo6_mini

Ezután jön a lényeg. Le kell hűteni az elegyet, de csak annyira, hogy még ne dermedjen meg. Hogy ne felejtsem el, és hogy gyorsítsak a dolgon, a mélyhűtőbe szoktam tenni. Körülbelül 20-25 perc elég, de gyakran rá kell nézni, mert pillanatok alatt kőkeményre dermed. Szóval amikor már elég hideg, de még folyékony/lágy, akkor gépi habverővel teljes fehéredésig, krémesre keverem a vaníliával. Ha nem fehéredik, nem habosodik, akkor még vissza kell tenni hűlni. Ez a része azért fontos a dolognak, mert így lesz fantasztikusan krémes, vajszerű állaga. 🙂

testapolo4_mini

Használati javaslat:

Ez egy teljesen zsíros alapú krém, ami azt jelenti, hogy használatakor fontos szerephez jut a víz. Fürdés után használd, csak nagyjából törölközz meg, ne teljesen szárazra. Akkor a legjobb, ha vizes kézzel viszed fel. Általában vékonyan csorgatni szoktam a csapvizet, hogy mindig be tudjam nedvesíteni a kezem hozzá. Egyszerre csak kevés mennyiséget használj, nagyon gazdaságos!

A fenti mennyiség 2,5-3 karácsonyi üvegcsét töltött meg (ez összesen nagyjából 3,5-4 dl), ami minimum 3 hónapig elég kell legyen, de inkább tovább.

testapolo7_mini

Ha szeretnéd tudni, hogy mit kensz magadra, próbáld ki ezt a garantáltan vegyszermentes, mennyei illatú testápolót! 🙂

Print Friendly, PDF & Email

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .