Sóska

Amióta paleozom, egyik döbbenet ér a másik után. Még hogy én sóskát egyek?!? Soha! Először is borzasztóan savanyú, másodszor pedig a megszólalásig hasonlít az általam imádott spenótra, de felháborító módon ízében semmi köze hozzá. Úgy csinál mintha, csak hogy összezavarja az ember lányát. Azt hiszem, gyerekkorom óta haragudtam rá emiatt. Na de ugye a Sanyi, életem párja szereti. Az ember hoz néha áldozatokat. Azért még felhívott a boltból, mielőtt be merte volna hozni a lakásba a fagyasztott sóskát, de megadtam az engedélyt. Az a jó szívem.

soska1_mini

Mivel még nem volt sóskához szerencsém a konyhában, a dobozáról informálódtam, hogy mit is kell kezdeni vele. Már elővettem a szekrényből az útifű maghéjat sűrítés céljából (bár még sosem követtem el olyan szentségtörést, hogy főzeléket ne a saját anyagával sűrítsek), amikor is felmerült a következő probléma: ezt valamivel édesíteni is kellene. Soha nem édesítek főzeléket, de ezt muszáj. A probléma a következő: a cukoralkoholokat egy jó ideje már kiiktattam a konyhámból, az édességeket gyümölcs/stevia vagy méz/stevia kombóval szoktam megoldani. A gyümölcs ugye itt nem annyira jön szóba, a méz pedig szintén nem, mert azt meg ugyebár nem hevítjük. A stevia önmagában azért még nekem is erős egy kicsit. És mire ezt mind jól végiggondoltam, jött a nagyszerű ötlet: van egy csomó répám! Édesítés és sűrítés 2 in 1 megoldva! Rettentő büszke voltam magamra. A végeredmény pedig magáért beszélt. Na nem a külcsínre gondolok, hanem arra, hogy bizony kevésnek bizonyult a sóskafőzelék, nem csak a Sanyinak, hanem nekem is. Együtt nyaltuk ki a lábost a végén. 🙂 Legközelebb – ami szerintem nem is lesz olyan sokára – minimum dupla adagot készítek. 🙂

soska2_mini

Hozzávalók (főzeléknek két emberre kevés lehet, szószként rendben van):

  • 45 dkg fagyasztott sóska
  • 20 dkg sárgarépa
  • kevés zsiradék
  • 1 kis fej vöröshagyma
  • 1-1,5 dl kókusztej

soska5_mini

Elkészítés:

A hagymát apróra vágva a zsiradékon kicsit megdinszteltem/pirítottam, majd hozzáadtam a felolvasztott sóskát. A sárgarépát megtisztítottam, felkarikáztam, és kevés kókuszzsírral fedő alatt puhára pároltam.A sóskát megsóztam, hozzáadtam a kókusztejet és folyamatos keverés mellett rotyogtattam pár percig. A végén beledobáltam a párolt répát, és botmixerrel alaposan összeturmixoltam az egészet.

Sült kolbászkarikákkal tálaltam.

soska4_mini

Ja, a cím azért lett ilyen rövid, mert azon hezitáltam, hogy ez most végül is főzelék vagy mártás? Rájöttem, hogy mindkettő, így végül nem kategorizáltam… 🙂

Print Friendly, PDF & Email

7 hozzászólás “Sóska” bejegyzéshez

  1. Szia Niki!

    Mikor olvastam a receptet, erősen rácsodálkoztam. Anyukám konyhájában a sóska egy édes étel volt hagyma nélkül. Válogatós gyerekek vltunk, ez volt a kedvencünk. Aztán évekig nem ettem, mert cukros étel.
    Mikor rátaláltam a receptedre, rögtön eldöntöttem, hogy kipróbálom. Ez ma meg is történt. Nekem kellett még bele még egy kis extra nyírfacukor (gyerekkori emlékek). Hagymástól, répástól egyszerűen szuper lett!

    Egy spenót receptet is szivesen fogadnék. 🙂

    Szép estét!
    Ági

    1. Szia Ági!

      Nagyon örülök, hogy ízlett! 🙂 Pár napra rá spenótot is készítettem hasonló módon, csak kihagytam belőle a kókusztejet, és vöröshagyma helyett fokhagyma került bele. Nekünk nagyon bejött! 🙂

      Üdv:
      Niki

  2. Hallásra nagyon furcsa és számomra elképzelhetetlen ízkombináció a hagyma, sárgarépa, sóska és kolbász kombinálása. Én szeretem a sóskát, de nem tudom elképzelni, hogy mi lesz ebből a társításból, de mivel kisérletezgetős típus vagyok, ki fogom próbálni egyszer! Bár jó lenne az eredeti recepthez hasonlót kitalálni, mégiscsak az az igazi nekem!

    1. Szia! Őszinte leszek: nem tudom milyen az „eredeti” recept. 🙂 Azt viszont tudom, hogy ez így ízlik… 🙂 Próba szerencse!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .